Kontakt

Systemy wymienne BDF z definicji stanowią proste i wszechstronne rozwiązanie. Czy istnieje sposób na uczynienie ich jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika?

Druga dekada XXI wieku – a w szczególności jej ostatnie lata – przyniosły ze sobą intensywny rozwój nowych technologii w zakresie transportu ciężarowego. Stanęliśmy u progu nowej ery, w której wysłużone silniki Diesela stopniowo ustępują alternatywnym rozwiązaniom, takim jak alternatywne paliwa LNG oraz napędy elektryczne.

Rewolucja odbywa się także w kwestii sposobu, w jaki ładunek jest transportowany. Na łamach naszego bloga wielokrotnie opisywaliśmy zalety systemów wymiennych BDF oraz transportu intermodalnego. To właśnie one stopniowo zmieniają oblicze współczesnej logistyki na kontynencie europejskim. To elastyczne rozwiązanie umożliwia znaczne uproszczenie całego procesu logistycznego. Nic więc dziwnego, że wielu przewoźników rozważa wprowadzenie systemów wymiennych w swoich przedsiębiorstwach.

Jakie wyzwania niesie wprowadzenie systemów wymiennych BDF?

Implementacja systemów wymiennych przynosi wiele korzyści dla firmy. Wymaga jednak posiadania wiedzy niezbędnej do ich poprawnej implementacji. Wiele firm wchodzących w sektor BDF nie ma doświadczenia potrzebengo, aby w pełni wykorzystać ich potencjał. Nic dziwnego – jest to wciąż stosunkowo mało znany produkt, a jego nauka w takich przedsiębiorstwach często odbywa się metodą prób i błędów.

Rozwiązania HVC autorstwa SDG

Innym wyzwaniem związanym z systemami wymiennymi BDF jest kwestia dopasowania ich do posiadanego sprzętu. Dostępne na rynku rozwiązania mogą, w zależności od producenta, różnić się technicznymi specyfikacjami i uniemożliwiać ich wykorzystanie w poszczególnych konfiguracjach. Problem pojawia się w przypadku wykorzystania podwozi różnych marek lub pojazdów zasilanych różnymi rodzajami paliwa.

Wszechstronne systemy wymienne

Odpowiedzią na potencjalne wyzwania wiążące się z wdrożeniem systemów wymiennych jest innowacyjna rama KHV. Jej debiut miał miejsce we wrześniu 2020 roku na targach wewnętrznych naszego partnera, niemieckiej firmy SDG. Opatentowane przez firmę SDG Modultechnik rozwiązanie wynosi ideę systemów wymiennych na nowy poziom wszechstronności.

Ocynkowana ogniowo stalowa konstrukcja ramy stawia na uniwersalność i łatwość w użyciu, zarówno dla firmy zabudowującej, jak i użytkownika.  Co ważne – montaż ramy KHV jest możliwy na podwoziach każdej marki samochodów ciężarowych. Nie wymaga ona miejsca poniżej ramy głównej podwozia. Umożliwia w ten sposób zastosowanie maksymalnej wielkości zbiorników paliwa (zarówno oleju napędowego, jak i LNG) przy jednoczesnym zachowaniu regulowanej wysokości odstawczej od 1120 mm do 1320 mm.

Funkcjonowanie ramy KHV

W ostatecznym rozrachunku, rama KHV pozwala na obsługę aż 80% nadwozi z segmentu kurierskiego. Dla firm wymagających jeszcze większej elastyczności, stosowane są  głowice HVC, co czyni zestaw jeszcze bardziej uniwersalnym dzięki poszerzeniu zakresu wysokości odstawczych.

Transport łatwy w obsłudze

Poza wszechstronnością, rama wymienna HVC KHV cechuje się także łatwością w obsłudze oraz wysokim poziomem bezpieczeństwa. Ocynkowanie ogniowe zapewnia doskonałą ochronę antykorozyjną na długie lata. Wyposażenie w punkty podparcia do obsługi drugiego poziomu wysokości odstawczej (pełniące jednocześnie funkcję rolek naprowadzających) oraz niska masa elementów pozwalają z kolei na sprawną zmianę wysokości odstawienia – zajmuje ona niewiele ponad minutę.

Nadwozie BDF z ramą KHV

Rozwiązanie dla początkujących oraz ekspertów

Dzięki powyższym usprawnieniom systemy wymienne BDF oparte na konstrukcji KHV stanowią idealny wybór zarówno dla firm dopiero wdrażających tę technologię, jak i dla doświadczonych przewoźników ceniących sobie wszechstronne rozwiązania. W pierwszym przypadku pozwalają one na przetestowanie modelu obsługi nadwozi wymiennych w ich najbardziej przyjaznej użytkownikowi wersji. Dodatkowo dzięki ramie KHV obsługujący zestaw kierowca będzie w stanie szybko przyswoić nowe kompetencje.

Działanie ramy KHV od SDG

Dla firm zaznajomionych z sektorem BDF jest to rozwiązanie stawiające na uniwersalność. Możliwość dopasowania ramy do podwozi różnych marek, a także napędzanych kilkoma rodzajami paliwa (lub napędem elektrycznym) pozwala na dostosowanie systemów wymiennych do wielu z posiadanych we flocie pojazdów.

Na prostej drodze do prostego transportu

Z perspektywy globalnej, rozwiązania takie jak KHV przyczyniają się do popularyzacji systemów BDF oraz transportu intermodalnego. Korzyści z tego trendu odczujemy w wielu aspektach naszego życia. Rozwiązania te stanowią odpowiedzialną społecznie alternatywę dla tradycyjnego transportu ciężarowego. Dla przedsiębiorców jest to z kolei rozwiązanie rozsądne z punktu widzenia zarządzania całym procesem logistycznym.

Popularne teraz
Zobacz podobne wpisy
  • DAF
GNIOTPOL NIGHT SERIES

Autor: Andrzej

Z przyjemnością oddajemy do użytku naszą nową serię filmów video 4K GNIOTPOL NIGHT SERIES ! Zapraszamy do ogladania !

Zobacz więcej
  • Produkty
Zestawy DEMO 2016

Autor: Andrzej

Zadzwoń i sprawdź dostępność zestawów DEMO 2016  ! Do dyspozycji mamy zestawy w niemal każdym segmencie wagowym i DMC.

Zobacz więcej
  • Produkty
Rama KHV – uniwersalne rozwiązanie pod systemy wymienne

Autor: Agata

Systemy wymienne BDF z definicji stanowią proste i wszechstronne rozwiązanie. Czy istnieje sposób na uczynienie ich jeszcze bardziej przyjaznymi dla użytkownika? Druga dekada XXI wieku – a w szczególności jej ostatnie lata – przyniosły ze sobą intensywny rozwój nowych technologii w zakresie transportu ciężarowego. Stanęliśmy u progu nowej ery, w której wysłużone silniki Diesela stopniowo […]

Zobacz więcej