Kontakt
1989
1995
2001
2005
2012
2018
2020

Powstanie Gniotpol

Na fali nadchodzącej, polskiej transformacji gospodarczej, Nestorzy - Krystyna i Kazimierz Gniot w 1989 roku otwierają warsztat w przydomowym garażu. Konstruują przyczepy do samochodów osobowych - zawsze na indywidualne zamówienie. To czas intensywnej pracy której celem jest akumulacja zasobów na dalsze lata istnienia firmy.

1989

Skromne początki w przydomowym warsztacie

Gniotpol produkty - o nas 1989 rok
Gniotpol produkty - o nas 1989 rok
Gniotpol produkty - o nas 1989 rok
Gniotpol produkty - o nas 1995 rok

Pierwsza relokacja firmy

Gniotpol produkty - o nas 1995 rok
1995

Pierwsze inwestycje

Gniotpol zmienia siedzibę. Po 6 latach od powstania firmy, przenosimy się do Kurzni, gdzie z dnia na dzień rozbudowujemy zakład produkcyjny. Konstruujemy i włączamy do stałej produkcji pierwsze rozwiązania dla samochodów dostawczych. Fabryka w Kurzniach już na stałe staje się bardzo ważną częścią procesu produkcyjnego Gniotpol Trailers.

Głęboka specjalizacja

W 2001 roku nasz zespół konstruktorski jest już tak doświadczony, że możemy stworzyć pierwsze specjalistyczne zabudowy do kopalń. Brak specjalistycznego oprogramowania nie jest dla nas przeszkodą. Tworzymy, lekkie, łatwe w obróbce modele w pełnej skali, na których eksperymentujemy. Ten wysiłek owocuje przyznaniem Gniotpol Trailers pierwszych patentów.

2001

Prototyp zabudowy specjalistycznej dla Land Rover

Gniotpol produkty - o nas 2001 rok

Placówka w Odrowążu

Gniotpol produkty - o nas 2005 rok
2005

Ekspansja i dalszy rozwój

Odkupujemy tereny po nieistniejącej fabryce ZREMB w Odrowążu. Rozpoczyna się stopniowa rewitalizacja tych terenów i relokacja części produkcji. Wygrywamy nasz pierwszy kontrakt na produkcję seryjną. Dla jednego z największych przewoźników na Opolszczyźnie produkujemy zestawy o DMC 40 ton.

Rynek eksportowy

Po wielu latach pracy z rodzimymi klientami, nastaje moment otwarcia firmy na rynki europejskie. Inwestujemy w działania eksportowe - Targi IAA w Hanowerze, największe na świecie dla naszej branży to pierwsza zagraniczna impreza na jakiej można zobaczyć produkty Gniotpol Trailers. Prezentujemy zgłoszoną do ochrony patentowej przyczepę z Systemem 2504, która szybko staje się naszym głównym towarem eksportowym.

2012

Targi IAA Hannover

Gniotpol produkty - o nas 2012 rok

Uroczyste otwarcie drogi gminnej

Gniotpol produkty - o nas 2018 rok

Nestorzy i sukcesorka

Gniotpol produkty - o nas 2018 rok
2018

Rodzina i firma

30 letni staż rynkowy, przepełniony intensywnym działaniem ukierunkowanym na dobro i rozwój członków naszego zespołu dał nam stabilną rynkową pozycję. W 2018 roku, zakończyliśmy wrażliwy proces sukcesji firmowej. Od tego czasu Agata Duliniec dba o dalszy, zgodny z wizją rodziny, rozwój firmy Gniotpol.

Globalny rozwój

Produkowane w zakładach w Malni i Kurzniach pojazdy Gniotpol Trailers możecie spotkać na całym świecie. Eksport do krajów Unii Europejskiej jest już dla nas codziennością. Wyzwaniem stają się takie lokalizacje jak Korea Południowa. Dbamy też o nasze otoczenie - angażujemy się w rozwój naszych lokalnych społeczności i dbamy żeby każdy mający styczność z Gniotpol Trailers, wiedział że jest częścią rodziny GT.

2020

30-lecie Gniotpol Trailers

Gniotpol produkty - o nas 2020 rok

To dla nas Ważne

Gniotpol Trailers to firma rodzinna w której zależy nam na indywidualnych ludziach. Dbamy o rozwój członków naszej firmowej rodziny i walczymy o ich dobro każdego dnia.

Środowisko

Nasze technologie mają wpływ na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a w procesie produkcyjnym korzystamy ze źródeł energii odnawialnej.

Ludzie

Wspieramy jednostki oraz organizacje potrzebujące pomocy rzeczowej lub finansowej. Wspomagamy także młodych przedsiębiorców w ramach Programu Mentoringu Biznesowego.

Region

Pomagamy stworzyć infrastrukturę, która ma wpływ na bezpieczeństwo oraz rozwój lokalnej społeczności. Nowe inwestycje wybierane są tak, by przynosić korzyść regionowi.

Zadzwoń lub zostaw swój numer


Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.Zadzwoń

+48 662 196 955