Kontakt
1989
1995
2001
2005
2012
2018
2020

Powstanie Gniotpol

Na fali nadchodzącej, polskiej transformacji gospodarczej, Nestorzy - Krystyna i Kazimierz Gniot w 1989 roku otwierają warsztat w przydomowym garażu. Konstruują przyczepy do samochodów osobowych - zawsze na indywidualne zamówienie. To czas intensywnej pracy której celem jest akumulacja zasobów na dalsze lata istnienia firmy.

1989

Skromne początki w przydomowym warsztacie

Gniotpol produkty - o nas 1989 rok
Gniotpol produkty - o nas 1989 rok
Gniotpol produkty - o nas 1989 rok
Gniotpol produkty - o nas 1995 rok

Pierwsza relokacja firmy

Gniotpol produkty - o nas 1995 rok
1995

Pierwsze inwestycje

Gniotpol zmienia siedzibę. Po 6 latach od powstania firmy, przenosimy się do Kurzni, gdzie z dnia na dzień rozbudowujemy zakład produkcyjny. Konstruujemy i włączamy do stałej produkcji pierwsze rozwiązania dla samochodów dostawczych. Fabryka w Kurzniach już na stałe staje się bardzo ważną częścią procesu produkcyjnego Gniotpol Trailers.

Głęboka specjalizacja

W 2001 roku nasz zespół konstruktorski jest już tak doświadczony, że możemy stworzyć pierwsze specjalistyczne zabudowy do kopalń. Brak specjalistycznego oprogramowania nie jest dla nas przeszkodą. Tworzymy, lekkie, łatwe w obróbce modele w pełnej skali, na których eksperymentujemy. Ten wysiłek owocuje przyznaniem Gniotpol Trailers pierwszych patentów.

2001

Prototyp zabudowy specjalistycznej dla Land Rover

Gniotpol produkty - o nas 2001 rok

Placówka w Odrowążu

Gniotpol produkty - o nas 2005 rok
2005

Ekspansja i dalszy rozwój

Odkupujemy tereny po nieistniejącej fabryce ZREMB w Odrowążu. Rozpoczyna się stopniowa rewitalizacja tych terenów i relokacja części produkcji. Wygrywamy nasz pierwszy kontrakt na produkcję seryjną. Dla jednego z największych przewoźników na Opolszczyźnie produkujemy zestawy o DMC 40 ton.

Rynek eksportowy

Po wielu latach pracy z rodzimymi klientami, nastaje moment otwarcia firmy na rynki europejskie. Inwestujemy w działania eksportowe - Targi IAA w Hanowerze, największe na świecie dla naszej branży to pierwsza zagraniczna impreza na jakiej można zobaczyć produkty Gniotpol Trailers. Prezentujemy zgłoszoną do ochrony patentowej przyczepę z Systemem 2504, która szybko staje się naszym głównym towarem eksportowym.

2012

Targi IAA Hannover

Gniotpol produkty - o nas 2012 rok

Uroczyste otwarcie drogi gminnej

Gniotpol produkty - o nas 2018 rok

Nestorzy i sukcesorka

Gniotpol produkty - o nas 2018 rok
2018

Rodzina i firma

30 letni staż rynkowy, przepełniony intensywnym działaniem ukierunkowanym na dobro i rozwój członków naszego zespołu dał nam stabilną rynkową pozycję. W 2018 roku, zakończyliśmy wrażliwy proces sukcesji firmowej. Od tego czasu Agata Duliniec dba o dalszy, zgodny z wizją rodziny, rozwój firmy Gniotpol.

Globalny rozwój

Produkowane w zakładach w Malni i Kurzniach pojazdy Gniotpol Trailers możecie spotkać na całym świecie. Eksport do krajów Unii Europejskiej jest już dla nas codziennością. Wyzwaniem stają się takie lokalizacje jak Korea Południowa. Dbamy też o nasze otoczenie - angażujemy się w rozwój naszych lokalnych społeczności i dbamy żeby każdy mający styczność z Gniotpol Trailers, wiedział że jest częścią rodziny GT.

2020

30-lecie Gniotpol Trailers

Gniotpol produkty - o nas 2020 rok

To dla nas Ważne

Gniotpol Trailers to firma rodzinna w której zależy nam na indywidualnych ludziach. Dbamy o rozwój członków naszej firmowej rodziny i walczymy o ich dobro każdego dnia.

Środowisko

Nasze technologie mają wpływ na zmniejszenie emisji CO2 do atmosfery, a w procesie produkcyjnym korzystamy ze źródeł energii odnawialnej.

Ludzie

Wspieramy jednostki oraz organizacje potrzebujące pomocy rzeczowej lub finansowej. Wspomagamy także młodych przedsiębiorców w ramach Programu Mentoringu Biznesowego.

Region

Pomagamy stworzyć infrastrukturę, która ma wpływ na bezpieczeństwo oraz rozwój lokalnej społeczności. Nowe inwestycje wybierane są tak, by przynosić korzyść regionowi.